Palkmajade ehitus
Oleme ehitanud käsitöö palkmaju ja palksaunu enamus Eesti saartes. Muidugi ka Eesti mandril. Samuti oleme ehitanud Rootsi, Soome, Norasse, Saksamaale ning ka Hispaaniasse. Oma klentidega oleme jäänud tihedasse kontakti ning mõnedega suhtleme eriti tihedalt. Kogu meie ehitus protsess on väga individuaalne selle töttu ka eriti täpne.
Oma tulevase majatüübi valik ei saa olla juhuslik.
Palkmaja kasuks otsustamise põhjuseid võib olla palju – selleks võib olla palkmajas valitsev tervislik elukeskond, looduslähedus või hoopis soov ehitada endale stiilne eluase.
Mingil juhul ei saa palkmaja valiku põhjuseks olla lootus ehitada endale odav eluase. Korraliku palkelamu hind ei kujune oluliselt odavamaks mistahes teisest majast.
Palkmaja vaieldamatuks eeliseks teiste majatüüpide ees on tervislik elukeskond.
Olenemata majatüübist (puitsõrestik-, palk- või kivimaja) on välisseina ehitamisel põhieesmärgiks selle sooja- ja tuulepidavus saavutamine. Palkseinas tagatakse see nõue töö täpsusega, st. iga järgnev palk peab võimalikult täpselt kopeerima eelnevat. Kivi- ja puitsõrestikseintes kasutatakse selleks lisaks isolatsioonimaterjalidele aga mitmesuguseid hermetikuid ning tuule- ja niiskustõkkeid. Tavaliselt muudetakse selline sein ehituse käigus praktiliselt hermeetilisteks.
Vastavalt ehitusnormidele, peaks maja sisese normaalse elukeskonna tagamiseks õhk ruumides vahetuma 1,5…2 korda tunnis ehk värske õhu juurdevool hoonesse peaks…